Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech
Звіт про виконання Технологічної програми Головного управління статистики у Харківській області
Контрастна версія
Звичайна версія

Звіт

про виконання Технологічної програми

Головного управління статистики у Харківській області

за 2020 рік

№ з/п

Найменування заходу

Відповідальні

за виконання

Строк виконання

Стан виконання

Частина  І.  Державні статистичні спостереження/ комплексні статистичні продукти

    Технологічна програма Головного управління статистики у Харківській області (ГУС у Харківській області) на 2020 рік розроблена на підставі Плану державних статистичних спостережень, затвердженого Кабінетом Міністрів України, Технологічної програми державних статистичних спостережень, затвердженої наказом Державної служби статистики України, з урахуванням потреб користувачів у статистичній інформації. У зв'язку з введенням карантину через спалах гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, упродовж року були переглянуті окремі заходи та внесені відповідні зміни до ТПГУС.

    Частина І Технологічної програми Головного управління статистики у Харківській області (ТПГУС) на 2020 рік містила заходи по
72 державних статистичних спостереженнях (ДСС) та 30 комплексних статистичних продуктах (КСП). Усі заходи з проведення ДСС та підготовки КСП, передбачені ТПГУС (з урахуванням змін), були виконані в повному обсязі та у встановлені терміни.

    У 2020 р. за окремими завданнями Держстату:

    з 26 березня 2020 р., на виконання підпункту 7 пункту 5 протоколу № 12 засідання Кабінету Міністрів України, здійснені позапланові щоденні (в робочі дні) реєстрації цін на основні соціальнозначущі товари для цілей моніторингу цін в умовах поширення коронавірусної хвороби;

    з 20 серпня 2020 р., на виконання окремого доручення Віце-прем’єр-міністра України, здійснені позапланові щотижневі (щочетверга) реєстрації цін на товари протиепідемічного призначення (засоби індивідуального захисту).

    Упродовж 2020 р. ГУС у Харківській області за завданням Держстату продовжувались роботи з підготовки до проведення Всеукраїнського перепису населення: уточнення переліків та меж міських населених пунктів, упорядкування в них назв вулиць, провулків тощо, номерів будинків; актуалізація картографічного матеріалу, перевірка набору ЕЦК; уточнення у відповідних місцевих органах виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні дрібні поселення службового призначення, пов’язані з обслуговуванням, наглядом та експлуатацією залізничних шляхів сполучення, лісових масивів, метеорологічних станцій тощо, місцезнаходження цих об’єктів; формування за даними ЄДРПОУ інформації щодо наявних на території області садівничих товариств та перевірка їх наявних адрес.

1.

Уточнення потреб

     

1.1.

Проведення анкетних опитувань користувачів статистичної інформації

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

У 2020 році було проведено 18 анкетних опитувань користувачів статистичної інформації (отримано 444 заповнених анкети). З них 17 – проводились спільно з Держстатом,
1 – самостійно (щодо інформаційного наповнення статистичного збірника "Жінки та чоловіки в Харківській області").

1.2.

Проведення анкетних опитувань респондентів державних статистичних спостережень

Управління збирання та підготовки даних статистичних спостережень

Липень 2020 року

З метою вивчення думки респондентів з питань складання звітності, визначення шляхів покращення організаційної роботи щодо проведення ДСС було проведено 2 анкетних опитування респондентів: зі статистики основних засобів (за ф. № 2-ОЗ-ІНВ (річна) "Звіт про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції") та статистики цін (за ф. № 1-ціни (пром) (місячна) "Звіт про ціни виробників промислової продукції"). В анкетних опитуваннях взяло участь
119 респондентів Харківської області та міста Харкова. За підсумками проведення опитувань було підготовлено і розміщено на вебсайті ГУС у Харківській області повідомлення для респондентів про результати проведення їх анкетування.

Крім того, з метою здійснення оцінки рівня звітного навантаження на респондентів під час заповнення ними форм ДСС проведено анкетне опитування, в якому взяли участь 325 респондентів ДСС.

2.

Збирання

     

2.1.

Робота з респондентами державних статистичних спостережень

Управління збирання та підготовки даних статистичних спостережень,

управління обробки даних статистичних спостережень,

управління аналізу даних статистичних спостережень

Упродовж року

З метою підвищення якості та забезпечення достовірності первинних статистичних даних у 2020 р. ГУС у Харківській області, відповідно до ТПГУС, здійснювався комплекс заходів: здійснено 250 заходів з надання допомоги респондентам з питань складання статистичних звітів, з них зі структурної статистики – 110, з соціальної статистики – 38, зі статистики сільського господарства та навколишнього середовища – 37, зі статистики зовнішньоекономічної діяльності та енергетики – 32; надано послуги консультаційно-методичного характеру; проведено наради з питань звітності; підготовлено інструктивні, організаційні та оглядові листи.

2.1.1.

Проведення інструктивних нарад

Управління аналізу даних статистичних спостережень

Упродовж року

Проведено 22 інструктивних наради з респондентами, у т.ч. 13 – з питань запровадження нових/внесення змін до чинних ДСС. Кількість респондентів, які взяли участь у нарадах, становила 467 осіб. Заплановані на березень, квітень та грудень наради зі статистики оптової торгівлі, капітальних інвестицій та праці були скасовані у зв'язку із запровадженням карантину на території України з метою запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

2.1.2.

Листи для респондентів

Управління збирання та підготовки даних статистичних спостережень,

управління обробки даних статистичних спостережень,

управління аналізу даних статистичних спостережень

Упродовж року

Для респондентів готувались повідомлення (нагадування) про участь у ДСС (1044 теми), організаційного характеру (67 тем), інструктивні та методичні листи (85 тем), у т.ч. з питань запровадження нових/внесення змін до чинних ДСС (39 тем).

Підготовлено лист для респондентів районів області з питань змін порядку подання звітів у зв’язку з ліквідацією відокремлених підрозділів та надіслано на 2474 адреси.

Для поліпшення процедури подання респондентами звітності та з метою залучення їх до електронного звітування у січні 2020 р. на електронні адреси 1300 респондентів (у т.ч. 611 респондентів області), які жодного разу впродовж 2019 р. не надавали звітність в електронному вигляді, були надіслані організаційні листи із презентацією ПЗ "Кабінет респондента".

Із запровадженням карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 підготовлено організаційний лист для респондентів щодо змін у порядку подання звітності.

Крім того, надсилались повідомлення про порушення терміну подання звітів (181 тема), про неповноту або недостовірність статистичних даних (33 листи), повідомлення про необхідність уточнення або коригування звітів (2157).

2.1.3.

Відповіді, надані на запити респондентів

Управління збирання та підготовки даних статистичних спостережень,

управління обробки даних статистичних спостережень,

управління аналізу даних статистичних спостережень

Упродовж року

Було надано 53 відповіді на запити респондентів щодо участі у ДСС, порядку подання звітності, методології складання звітів за формами ДСС.

Через чат електронного сервісу "Кабінет респондента" з початку року надано 108 відповідей на запити респондентів щодо подання звітності, переважно в електронному вигляді.

Крім того, на запити інших юридичних та фізичних осіб надано 189 відповідей.

3.

Поширення

     

3.1.

Підготовка та поширення статистичних продуктів

Управління поширення інформації та комунікацій

   

3.1.1.

Експрес-випуски

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

Підготовлено та оприлюднено 152 експрес-випуски.

3.1.2.

Статистичні бюлетені

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

Підготовлено 472 статистичні бюлетені.

3.1.3.

Економічні доповіді

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

Підготовлено 12 економічних доповідей.

3.1.4.

Збірники

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

Підготовлено 10 статистичних збірників.

3.2.

Робота з користувачами статистичної інформації

     

3.2.1.

Матеріали для користувачів статистичної інформації

Управління поширення інформації та комунікацій,

управління збирання та підготовки даних статистичних спостережень

Упродовж року

Підготовлено:

1094 матеріали для користувачів статистичної інформації (Каталог статистичних видань, буклети, інфографіки, календар користувача, матеріали для інтерактивної карти Харківської області тощо);

185 матеріалів рекламного та інформаційного характеру;

669 матеріалів розділу "Статистична інформація", 8 таблиць з даними про кількість суб'єктів ЄДРПОУ.

3.2.2.

Проведення з користувачами нарад, семінарів, круглих столів тощо

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

Проведено 12 семінарів та круглих столів з користувачами статистичної інформації.

3.2.3.

Відповіді на запити користувачів статистичної інформації

Управління поширення інформації та комунікацій,

управління збирання та підготовки даних статистичних спостережень

Упродовж року

Користувачам статистичної інформації надано
1590 відповідей на запити щодо отримання статистичних продуктів (інформації), роз’яснень стосовно статистичної методології та організації ДСС тощо.

3.3.

Заходи з поширення статистичної інформації у ЗМІ

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

Підготовлено 649 повідомлень, пресвипусків з актуальних питань, інших матеріалів для ЗМІ; надано 12 відповідей на запити представників ЗМІ; здійснено 5 виступів на телебаченні.

3.4.

Робота з інформаційними запитами відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації"

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації", з метою забезпечення права на отримання публічної інформації було опрацьовано
108 запитів, з них: 65 – безпосередньо від громадян,
27 – від юридичних осіб, 8 – від громадських організацій, 8 – від засобів масової інформації. На всі запити були надані відповіді у встановлений Законом термін, при цьому на 1 запит відповідь була надана з відтермінуванням строку надання відповіді до
20 робочих днів, 19 запитів було направлено розпоряднику інформації з одночасним повідомленням про це запитувача.

4.

Оцінка

     

4.1.

Оцінка результатів роботи з користувачами статистичної інформації

 

4.1.1

Повідомлення про результати анкетних опитувань користувачів

Управління поширення інформації та комунікацій

Упродовж року

За результатами анкетних опитувань було підготовлено та розміщено на вебсайті ГУС у Харківській області 1 повідомлення для користувачів статистичної інформації, а також здійснено 21 гіперпосилання на повідомлення, що розміщені на сайті Держстату.

4.2.

Оцінка результатів роботи з респондентами державних статистичних спостережень

 

4.2.1.

Оглядові листи за результатами проведення державних статистичних спостережень, усього

Управління аналізу даних статистичних спостережень,

управління збирання та підготовки даних статистичних спостережень

Упродовж року

З метою забезпечення достовірності первинних статистичних даних за результатами проведення ДСС було підготовлено оглядові листи для респондентів за 456 темами. Усього впродовж року респонденти області отримали 119,9 тис. таких листів.

4.2.1.1.

з них: оглядові листи, які містять інформацію ’’зворотного зв'язку”

Управління аналізу даних статистичних спостережень

Упродовж року

У межах здійснення заходів з налагодження зворотного інформаційного зв'язку з респондентами та зміцнення партнерських взаємовідносин було підготовлено оглядові листи з інформацією "зворотного зв’язку" для респондентів за
380 темами. Усього впродовж року респонденти області отримали 54,9 тис. таких листів.

Частина ІІ. Інші види діяльності

Планування

    Затверджено Технологічну програму Головного управління статистики у Харківській області на 2020 рік (відповідно до Порядку формування Технологічної програми державних статистичних спостережень), після чого Витяг з ТП ГУС розміщено на вебсайті ГУС у Харківській області.

    Підготовлений та розміщений на вебсайті Календар подання форм ДСС та фінансової звітності (щомісячно), підготовлені плани роботи колегії ГУС у Харківській області на ІІ півріччя 2020 р. (травень) та І півріччя 2021 р. (грудень), план роботи експертної комісії 2021 рік (грудень).

Моніторинг і звітування

    Оновлено Порядок підготовки та оприлюднення звіту про результати діяльності ГУС, сформовано Порядок проведення моніторингу виконання ТПГУС у Харківській області та результатів роботи структурних підрозділів ГУС у Харківській області (на базі 3 документів, у т.ч. Порядку підготовки та оприлюднення звіту про виконання ТП ГУС) (січень).

    Здійснювався моніторинг виконання ТПГУС, результатів роботи структурних підрозділів ГУС у Харківській області (інформація щоквартально розглядалась на засіданнях колегії).

    Заповнено запитальник щодо основних показників діяльності територіальних органів Держстату "Підсумки роботи Головного управління статистики" за 2019 р. (січень).

    Систематично здійснювались заходи внутрішнього контролю керівництвом ГУС у Харківській області.

    На вебсайті у лютому 2020 р. оприлюднені звіти про виконання Технологічної програми ГУС у Харківській області на 2019 рік, про результати діяльності Головного управління статистики за 2019 рік.

    Підготовлено та розміщено на вебсайті ГУС у Харківській області щомісячні звіти щодо задоволення запитів на інформацію відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

    Складено акт про результати  перевірки наявності та фізичного стану документів, справ, видань, електронних носіїв  інформації з грифом  "Для службового користування"  та організації роботи з ними у ГУС у Харківській області.

Координація виробництва

    Упродовж року проводились роботи для визначення звітного навантаження на респондентів.

    Щомісячно отримувались затверджені сукупності одиниць ДСС та регіональні фрагменти матриці участі респондентів у ДСС, кількість одиниць ДСС та кількість респондентів ДСС з урахуванням змін для проведення ДСС, отримувався та завантажувався файл сукупності підприємств в ПЗ ідентифікації місцевих одиниць в електронній звітності «PROMETEUS».

    Підготовлено та передано на державний рівень файл з інформацією щодо повідомлення від респондентів (серпень).

    Проведено тестування функціоналу програмного забезпечення "Кабінет респондента".

    Здійснено збирання форм за принципом "Єдиного вікна", удосконалено програмний сервіс для респондентів, який дозволяє за кодом ЄДРПОУ отримати перелік форм, необхідних для подання у поточному періоді, бланки звітів та контактні телефони відповідальних спеціалістів ГУС.

    Надано консультативну та практичну допомогу респондентам у ефективному поданні електронних звітів на приймальний шлюз за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку (у т.ч. через чат ПЗ "Кабінет респондента").

    Проведено тестування проєктів вдосконаленої звітно-статистичної документації через сервіс електронного звітування "Кабінет респондента" за формами ДСС: № 1-ІКТ (річна) "Використання інформаційно-комунікаційних технологій на підприємстві у 2021 році"; № 1-підприємництво (річна) "Структурне обстеження підприємства"; № 3-борг (місячна) "Звіт про заборгованість з оплати праці";
№ ІНН (один раз на два роки) "Обстеження інноваційної діяльності підприємства за період 2018–2020 років"; № 2-ОЗ ІНВ (річна) "Звіт про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції"; № 2-інвестиції (квартальна) "Звіт про капітальні інвестиції" (червень–жовтень).

    Щоквартально готувався звіт щодо функціонування системи електронної звітності органів державної статистики.

    Здійснювався облік витрат часу на статистичне виробництво за даними АСОВ.

    Оновлено порядок організації контролю за виконанням документів у ГУС у Харківській області (січень).

   Підготовлено та надіслано до Держстату пропозиції з удосконалення ДСС у розрізі ДСС (серпень).

    По мірі надходження з ГУРС та Держстату здійснювалось впровадження змін до програмного забезпечення комплексів електронної обробки інформації (КЕОІ). Виконувалось проведення дослідної та промислової експлуатації комплексів електронної обробки даних статистичних спостережень.

    Забезпечувалось технологічне супроводження КЕОІ та своєчасної відправки інформації на вищий рівень (згідно з технологічним графіком).

    Здійснювалось розміщення та налаштування програмного забезпечення нових робочих станцій, адміністрування, технологічний супровід та сервісне обслуговування інтегрованої системи статистичної інформації (ІССІ); введено у промислову експлуатацію ДСС в ІССІ.

    У Системі обліку подання статистичних звітів забезпечено програмну підтримку роботи всіх сервісів; щомісяця оновлювались переліки МО та респондентів, по яким за реєстраційними даними проведено зміни в ЄДРПОУ; згідно з термінами розробки актуалізувались переліки респондентів за ДСС.

    Виконано технологічну підтримку КЕОІ Матриця участі респондентів у державних статистичних спостереженнях.

Координація взаємодії з користувачами

    Упродовж року здійснювалась робота із задоволення запитів користувачів, у т.ч. відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проводились заходи щодо поширення статистичної інформації у ЗМІ.

Управління якістю (15 заходів)

    Відповідно до Політики керування ризиками здійснено роботу з ідентифікації та оцінки ризиків, визначення заходів з їх усунення або зменшення впливу на діяльність ГУС у Харківській області у 2021 р. (грудень).

    Подано пропозиції та зауваження стосовно роботи ПЗ "Кабінет респондента" та щодо програмної реалізації форм статистичної та фінансової звітності (роботи контролів, вивантаження в КЕОІ тощо), які виникали під час приймання та обробки електронних звітів.

Управління людськими ресурсами

    Відповідно до статті 44 Закону України "Про державну службу" в період з 17 жовтня по 13 листопада 2020 р. проведено оцінювання результатів службової діяльності державних службовців в ГУС у Харківській області. Всього у 2020 р. оцінено 214 осіб, у тому числі: 71 державний службовець категорії "Б" та 143 державних службовці категорії "В". Відмінну оцінку одержали 6,5 %, позитивну – 93,5 %.

За підсумками розгляду потреб, зазначених в індивідуальних програмах професійного розвитку державних службовців на 2020 рік були складені та затверджені План професійного навчання персоналу ГУС у Харківській області на 2020 рік та План внутрішнього навчання персоналу ГУС у Харківській області на 2020 рік.

Відповідно до Плану професійного навчання персоналу пройшли підвищення кваліфікації в режимі он-лайн:

  14 державних службовців – за професійними (сертифікатними) програмами, в НАСОА, в ХарРі НАДУ, використовуючи Портал управління знаннями;

  191 державний службовець – за загальними короткостроковими програмами, використовуючи Портал управління знаннями;

  219 державних службовців – шляхом самоосвіти, використовуючи онлайн-платформу "Дія. Цифрова освіта".

    Понад 40 % державних службовців ГУС у Харківській області, які підвищили кваліфікацію за звітний період, пройшли навчання за двома та більше програмами та набрали щонайменше 1 кредит ЄКТС.

    Відповідно до Плану внутрішнього навчання персоналу, працівники пройшли підвищення кваліфікації за програмами короткострокових семінарів з актуальних питань: заповнення та подання декларації особами уповноваженими на виконання функцій держави, оцінювання результатів службової діяльності, забезпечення статистичної конфіденційності в органах державної статистики, ведення діловодства та оформлення документів, можливості та використання MS Excel, практичні заняття роботи в СЕД ОДС та інші. Деякі працівники брали участь у внутрішньому навчанні неодноразово.

Управління інформацією

    Упродовж року забезпечено функціонування корпоративної електронної пошти та офіційної електронної поштової скриньки ГУС у Харківській області; здійснено прийом, відправку, обробку корпоративної електронної пошти.

    Підготовлені накази з основної діяльності щодо ведення діловодства та архівної справи; підготовлена та погоджена з ЕПК ДАХО зведена номенклатура справ ГУС у Харківській області на 2020 р.; підготовлена зведена номенклатура справ ГУС у Харківській області на 2021 р.; проводилось науково-технічне упорядкування документів та справ постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу) за 1985 р. Забезпечено функціонування системи електронного документообігу.

Управління фінансами

    Здійснено роботи з фінансово-економічного забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності.

Правова та антикорупційна діяльність

    Проведено роботу щодо правильного застосування, неухильного дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів ГУС у Харківській області; представлено інтереси ГУС у Харківській області в судах.

    Здійснено розробку, підготовку, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції.

Управління інформаційними технологіями

    Проведено дослідну експлуатацію ПЗ "Кабінет респондента", проаналізовано результати тестування ПЗ, інформацію про перелік виявлених дефектів з описом ситуацій, що призвели до некоректної роботи даного ПЗ, та скріншоти помилок направлено до Держстату (січень–травень).

    Після завершення дослідної експлуатації, з 01 січня 2021 р. в постійну експлуатацію введено програмно-апаратний комплекс автоматизованої системи збору даних статистичної звітності "Кабінет респондента" та підсистему електронної звітності інформаційно-телекомунікаційної системи органів Державної служби статистики України.

    Здійснено тестування нової версії ІССІ 1.17.9 з метою подальшого її встановлення у продуктив (грудень).

    Організовано роботи з забезпечення працівників категорій Б і В та прирівняних до них кваліфікованими електронними підписами (КЕП), подовження термінів дії діючих КЕП, скасування посилених сертифікатів при звільненні працівників, здійснено ведення журналу реєстрації видачі КЕП.

    Організовано роботи з підключення робочих станцій до системи електронного документообігу органів державної статистики, налаштування та  адміністрування системи.

    Забезпечено програмну підтримку роботи всіх сервісів офіційного вебсайту ГУС у Харківській області, здійснено його розвиток (програмування додаткових сервісів).

    Здійснювались роботи щодо модифікації та розвитку внутрішнього порталу ГУС у Харківській області.

    Забезпечено роботу  антивірусного захисту в локальній мережі ГУС у Харківській області.

    Забезпечено роботу системи контролю змінних носіїв інформації в локальній мережі ГУС у Харківській області.

    Здійснювались роботи з технічного обслуговування та технологічного супроводження КЕОІ для забезпечення своєчасного та якісного проведення ДСС.

    Забезпечено програмну та апаратну підтримку локальної мережі та комп’ютерного обладнання.

Господарська діяльність

    Упродовж року проводились роботи з матеріально-технічного забезпечення ГУС у Харківській області; ведення складського господарства; ремонту та технічного обслуговування обладнання та автомобільного транспорту; охорони праці, пожежної безпеки та цивільного захисту.

Добре
Закрити
Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech