Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech
Для користувачів
Контрастна версія
Звичайна версія

22.10.2020

    Повідомляємо, що у зв′язку з відміною форми державного статистичного спостереження № 1-от (один раз на рік) "Звіт дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за літо 20__ року" (наказ Держстату від 27.08.2020  № 261 "Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Держстату від 18 грудня 2015 року №360 "Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 1-от (один раз на рік) "Звіт дитячого закладу оздоровлення та відпочинку за літо 20__ року") поширення статистичної інформації щодо діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які працювали влітку 2020 року, не здійснюється.


11.09.2020

   У зв’язку з набранням чинності Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-IX "Про утворення та ліквідацію районів" інформуємо, що до приведення нормативно-правових актів у відповідність із цією постановою територіальні органи Держстату продовжують оприлюднювати статистичні дані у розрізі міст обласного значення та районів згідно з адміністративно-територіальним устроєм, який діяв до набрання чинності вищезазначеної постанови (з дотриманням вимог Закону України "Про державну статистику" щодо конфіденційності статистичної інформації).


10.07.2020

   Повідомляємо, що відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) поновлено надання Головному управлінню статистики у Харківській області других примірників актових записів цивільного стану разом із лікарськими свідоцтвами (фельдшерськими довідками) про смерть, лікарськими свідоцтвами про перинатальну смерть, копіями рішень суду про встановлення факту смерті (далі – адміністративні дані).

  За результатами опрацювання адміністративних даних сформовано інформацію щодо чисельності та природного руху населення по містах обласного значення та районах, а також кількості померлих за причинами смерті за січень–квітень 2020 року.

  Зазначену статистичну інформацію оприлюднено в розділі "Статистична інформація"/"Населення та міграція".


 07.07.2020

   Повідомляємо, що відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) поновлено надання Головному управлінню статистики у Харківській області других примірників актових записів цивільного стану разом із лікарськими свідоцтвами (фельдшерськими довідками) про смерть, лікарськими свідоцтвами про перинатальну смерть, копіями рішень суду про встановлення факту смерті (далі – адміністративні дані).

  За результатами опрацювання адміністративних даних сформовано інформацію щодо чисельності та природного руху населення по містах обласного значення та районах, а також кількості померлих за причинами смерті за січень–березень 2020 року.

    Зазначену статистичну інформацію оприлюднено в розділі "Статистична інформація"/"Населення та міграція".
30.06.2020
   У зв'язку із переглядом Національним банком даних щодо прямих інвестицій за період 20152019 роки (https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-udoskonalyuye-obchislennya-statistiki-pryamih-inozemnih-investitsiy) та їх оприлюдненням 30 червня 2020 року на вебсайті Національного банку дані державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності за період 01 січня 2016 року – 31 грудня 2019 року неактуальні.
   З І кварталу 2020 року єдиним відповідальним за поширення даних про прямі інвестиції є Національний банк (https://bank.gov.ua/ua/statistic/sector-external/data-sector-external#1).

   20.05.2020

    Повідомляємо, що Держстат здійснив позаплановий перегляд даних щодо пасажирських перевезень за січень–березень 2020 року у зв’язку із суттєвим уточненням даних за березень 2020 року по залізничному транспорту.

    Переглянуті дані по Харківській області будуть оприлюднені на офіційному вебсаті Головного управління статистики у Харківській області в експрес-випуску "Підсумки роботи транспорту Харківської області у січні-квітні 2020 року" (розділ "Експрес-випуск" вебсайту).


14.05.2020
     Інформуємо, що з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (зі змінами) та необхідністю вжиття відповідних заходів, під час дії карантину відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України призупинено надання відповідним головним управлінням статистики других примірників актових записів цивільного стану разом із лікарськими свідоцтвами (фельдшерськими довідками) про смерть, лікарськими свідоцтвами про перинатальну смерть, копіями рішень суду про встановлення факту смерті (далі – адміністративні дані).
     Ураховуючи вищезазначене, статистична інформація щодо чисельності населення та кількості живонароджених і померлих по містах обласного значення та районах, а також кількості померлих за причинами смерті, починаючи з даних за січень‒березень 2020 року, буде сформована та оприлюднена у повному обсязі після закінчення карантину й отримання Головним управлінням статистики у Харківській області від відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Харківській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) адміністративних даних.

13.03.2020
    Органи  державної  статистики припиняють публікацію даних державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності.
    Остання публікація даних щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності за 2019 рік:
      на офіційному вебсайті Держстату – 13 березня 2020 року,
      на  інтернет-ресурсах територіальних органів  Держстату   –    18  березня 2020 року.
    Починаючи з даних за І квартал 2020 року, поширювати інформацію про прямі інвестиції буде виключно Національний банк.

Щодо поширення статистичної інформації

    Органи державної статистики здійснюють розробку, формування та поширення статистичної інформації про соціально-економічне становище, демографічні процеси, екологічну ситуацію згідно з переліком робіт, періодичністю, у розрізі та в терміни, що передбачені Планом державних статистичних спостережень на відповідний рік, який затверджується Кабінетом Міністрів України або окремим рішенням Кабінету Міністрів України.

    Проєкт плану державних статистичних спостережень на 2020 рік розміщено на офіційному вебсайті Держстату (www.ukrstat.gov.ua) у розділі "Діяльність"/"Плани та графіки роботи".


17.02.2020

    Інформуємо, що 2016 рік визначено новим еталонним/базисним роком (2016=100).

    Для забезпечення зіставності статистичних показників Держстат періодично проводить перегляди еталонного/базисного року, останнім з яких був 2010 рік.

    Запровадження оновленої методології в усі галузі статистики та структурні зміни в економіці країни зумовили доцільність визначення 2016 року новим еталонним/базисним роком для здійснення ретроспективних розрахунків ВВП та його складових (річні дані з 2000 року, квартальні з 2010), показників промисловості, сільського господарства, будівництва, торгівлі та інших послуг.

    Відповідно, починаючи з даних за січень 2020 року, Держстат здійснюватиме розрахунки індексів, виходячи з базисного 2016 року.

    Про оприлюднення переглянутих у зв'язку з переходом на новий базисний рік статистичних даних буде повідомлятися додатково у відповідних статистичних продуктах.


07.02.2020

  Держстат інформує (http://ukrstat.gov.ua/Noviny/new2014/zmist/06_06.htm), що починаючи з даних за січень 2020 року розрахунки індексів споживчих цін (ІСЦ) здійснюються за оновленою методологією, якою передбачено застосування актуалізованої вибірки територій для спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчому ринку.  

 Відбір міст здійснено з урахуванням:

  •  середньорічної чисельності наявного міського населення;
  •  насиченості споживчого ринку продуктами для проведення реєстрації цін;
  •  репрезентативності моделей споживання для кожного з регіонів.

 Сформований перелік міст є характерним для кожного регіону країни та забезпечує точність розрахунків ІСЦ за регіонами та по Україні в цілому.

 Перегляд даних, розрахованих і оприлюднених раніше, здійснюватися не буде.

 Відповідні зміни до Методологічних положень щодо організації статистичного спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) і розрахунків індексів споживчих цін (http://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2019/401/401.pdf) внесені наказом Держстату від 17.12.2019 № 401.


    У зв’язку з впровадженням дворівневої системі збору, обробки і поширення статистичної інформації та закриттям відділів статистики у районах – відокремлених підрозділів Головного управління статистики у Харківській області, функції щодо інформаційного забезпечення статистичною інформацією користувачів районного рівня покладаються на Головне управління статистики у Харківській області.
    Для отримання статистичної інформації необхідно звертатися безпосередньо в Головне управління статистики у Харківській області за адресою: вул. Маршала Бажанова, 28, м. Харків, 61002, або надіслати відповідний запит на поштову чи на електронну адресу (gus@kh.ukrstat.gov.ua).
    Основним засобом для першого оприлюднення та джерелом поширення статистичної інформації, важливим інструментом інформаційної взаємодії із користувачами та громадськістю є вебсайт Головного управління статистики у Харківській області.
    Звертаємо Вашу увагу, що для зручності користувачів районного рівня на вебсайті створена рубрика "Міста та райони", у якій розміщуються статистичні матеріали по містах і районах області, сформовані на основі державних статистичних спостережень.
    За додатковими консультаціями щодо отримання статистичної інформації просимо звертатись до управління поширення інформації та комунікацій Головного управління статистики у Харківській області (кім. 203, 225, телефони: (057) 706 26 71, 706 26 98, 706 26 36).

     Інформуємо, що здійснено ретроспективні розрахунки статистичних даних державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності в частині обсягів прямих іноземних інвестицій в економіці України за 2015–2017 роки (www.ukrstat.gov.ua).
    Ретроспективні дані (у цілому по регіону, у розрізі країн світу, видів економічної діяльності, по містах та районах) розміщені на веб-сайті ГУС у розділі:
    "Статистична інформація"/"Економічна статистика"/"Зовнішньоекономічна діяльність".

Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech