Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech
Для користувачів
Контрастна версія
Звичайна версія

До уваги користувачів!

17.02.2020

    Інформуємо, що 2016 рік визначено новим еталонним/базисним роком (2016=100).

    Для забезпечення зіставності статистичних показників Держстат періодично проводить перегляди еталонного/базисного року, останнім з яких був 2010 рік.

    Запровадження оновленої методології в усі галузі статистики та структурні зміни в економіці країни зумовили доцільність визначення 2016 року новим еталонним/базисним роком для здійснення ретроспективних розрахунків ВВП та його складових (річні дані з 2000 року, квартальні з 2010), показників промисловості, сільського господарства, будівництва, торгівлі та інших послуг.

    Відповідно, починаючи з даних за січень 2020 року, Держстат здійснюватиме розрахунки індексів, виходячи з базисного 2016 року.

    Про оприлюднення переглянутих у зв'язку з переходом на новий базисний рік статистичних даних буде повідомлятися додатково у відповідних статистичних продуктах.


07.02.2020

  Держстат інформує (http://ukrstat.gov.ua/Noviny/new2014/zmist/06_06.htm), що починаючи з даних за січень 2020 року розрахунки індексів споживчих цін (ІСЦ) здійснюються за оновленою методологією, якою передбачено застосування актуалізованої вибірки територій для спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчому ринку.  

 Відбір міст здійснено з урахуванням:

  •  середньорічної чисельності наявного міського населення;
  •  насиченості споживчого ринку продуктами для проведення реєстрації цін;
  •  репрезентативності моделей споживання для кожного з регіонів.

 Сформований перелік міст є характерним для кожного регіону країни та забезпечує точність розрахунків ІСЦ за регіонами та по Україні в цілому.

 Перегляд даних, розрахованих і оприлюднених раніше, здійснюватися не буде.

 Відповідні зміни до Методологічних положень щодо організації статистичного спостереження за змінами цін (тарифів) на споживчі товари (послуги) і розрахунків індексів споживчих цін (http://www.ukrstat.gov.ua/norm_doc/2019/401/401.pdf) внесені наказом Держстату від 17.12.2019 № 401.


До уваги користувачів
    У зв’язку з впровадженням дворівневої системі збору, обробки і поширення статистичної інформації та закриттям відділів статистики у районах – відокремлених підрозділів Головного управління статистики у Харківській області, функції щодо інформаційного забезпечення статистичною інформацією користувачів районного рівня покладаються на Головне управління статистики у Харківській області.
    Для отримання статистичної інформації необхідно звертатися безпосередньо в Головне управління статистики у Харківській області за адресою: вул. Маршала Бажанова, 28, м. Харків, 61002, або надіслати відповідний запит на поштову чи на електронну адресу (gus@kh.ukrstat.gov.ua).
    Основним засобом для першого оприлюднення та джерелом поширення статистичної інформації, важливим інструментом інформаційної взаємодії із користувачами та громадськістю є вебсайт Головного управління статистики у Харківській області.
    Звертаємо Вашу увагу, що для зручності користувачів районного рівня на вебсайті створена рубрика "Міста та райони", у якій розміщуються статистичні матеріали по містах і районах області, сформовані на основі державних статистичних спостережень.
    За додатковими консультаціями щодо отримання статистичної інформації просимо звертатись до управління поширення інформації та комунікацій Головного управління статистики у Харківській області (кім. 203, 225, телефони: (057) 706 26 71, 706 26 98, 706 26 36).

     Інформуємо, що здійснено ретроспективні розрахунки статистичних даних державного статистичного спостереження щодо інвестицій зовнішньоекономічної діяльності в частині обсягів прямих іноземних інвестицій в економіці України за 2015–2017 роки (www.ukrstat.gov.ua).
    Ретроспективні дані (у цілому по регіону, у розрізі країн світу, видів економічної діяльності, по містах та районах) розміщені на веб-сайті ГУС у розділі:
    "Статистична інформація"/"Економічна статистика"/"Зовнішньоекономічна діяльність".

Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech