28.12.2016
Підготовлено буклет "Промисловість Харківської області"
28.12.2016
Підготовлено буклет "Діяльність суб'єктів господарювання Харківської області"
26.12.2016
Підготовлено буклет "Населення Харківської області "
23.12.2016
Підготовлено демографічний щорічник"Населення Харківської області "
Детальніше
Сховати
22.12.2016
Індекс промислової продукції у листопаді 2016 року порівняно з жовтнем 2016 року становив 98,3%, з листопадом 2015 року – 94,3%, у січні–листопаді 2016 року відносно січня–листопада 2015 року – 105,5%.
21.12.2016
Підприємствами транспорту у січні–листопаді 2016 року перевезено (відправлено) 38,3 млн.т вантажів, що на 4,1% більше рівня минулого року.
Послугами пасажирського транспорту у січні-листопаді 2016 року скористалося 576,0 млн. пасажирів, що становило 97,1% від рівня січня–листопада минулого року.
19.12.2016
Підготовлено статистичний бюлетень "Демографічні дані по Харківській області у січні–жовтні 2016 року"
Детальніше
Сховати
14.12.2016
Індекс обсягу сільськогосподарського виробництва у січні-листопаді 2016 р. порівняно з відповідним періодом 2015 р. становив 102,7%
12.12.2016
Підготовлено буклет "Довкілля Харківщини"
12.12.2016
Підготовлено статистичний збірник "Довкілля Харківщини"
Детальніше
Сховати
Детальніше Сховати
Детальніше
Сховати
- Учасники бойових дій (у т.ч. у складі добровольчих формувань), працівники підприємств, установ, організацій, волонтери, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО.
- Інвалідам війни видаються посвідчення з написом «Посвідчення інваліда війни – інвалід». Інвалідам війни, у яких групу інвалідності встановлено без терміну перегляду, видаються безтермінові посвідчення, іншим – на період встановлення групи інвалідності.
- Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затверджене постановою КМУ від 12.05.1994 р. №302, визначає, що посвідчення інваліда війни видається органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про групу та причину інвалідності.
- Надання будь-яких інших додаткових документів законодавством не передбачене. МСЕК встановлює причинний зв’язок інвалідності колишніх військовослужбовців із перебуванням на фронті або з виконанням ними інших обов’язків військової служби на підставі документів, виданих військово-лікувальними закладами, а також інших документів, що підтверджують факт отримання поранення (захворювання).
- У разі поранення під час проходження служби – отримати довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) у медичній частині, яка знаходиться безпосередньо в районі дислокації частини, де проходив військову службу військовослужбовець (військово-польова). Довідка повинна містити детальне зазначення обставин отримання поранення і складається не пізніше
30 діб після отримання поранення. Довідка оформлюється у двох примірниках, перший подається у госпітальну (гарнізонну) військово-лікарняну комісію, а другий зберігається постійно в особовій справі військовослужбовця. - Військовий госпіталь, інший заклад охорони здоров’я, що проводить лікування військовослужбовця від поранення (контузії, травми, каліцтва) або захворювання, видає військовослужбовцю «Виписний епікриз» (підписується головним лікарем лікувально-профілактичного закладу) та направляє до військово-лікарської комісії для прийняття відповідного рішення.
- Військова частина або військовий комісаріат допомагають в оформленні документів для проходження ВЛК.
- Військово-лікарська комісія встановлює причинний зв’язок травми (поранення, контузії, каліцтва) відповідно до висновку, зазначеного в довідці про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), та видає постанову ВЛК про причинний зв’язок поранення (травми, контузії, каліцтва).
- Військова частина або військовий комісаріат направляють військовослужбовця до МСЕК Міністерства охорони здоров’я України.
- МСЕК встановлює інвалідність та видає відповідну довідку про встановлення групи інвалідності із зазначенням причинного зв’язку інвалідності.
- Військовослужбовець звертається до органу соціального захисту за місцем реєстрації місця проживання для отримання «Посвідчення інваліда війни» із такими документами: заява; копія паспорта; копія довідки МСЕК; фотокартка. Посвідчення інваліда війни видається в день звернення особи після визначення відповідного статусу.
- Документи видаються військово-лікарськими комісіями (ВЛК) відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008р. №402. Постанова ВЛК про причинний зв’язок поранення (травми, контузії, каліцтва) приймається відповідно до висновку, зазначеного в довідці про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), або засвідченої копії Акта про нещасний випадок, у яких зазначаються обставини отримання поранення (контузії, травми, каліцтва). Акт про нещасний випадок складається у разі нещасного випадку, професійного захворювання, отриманих під час проходження військової служби (зборів), та аварій, що сталися у військових частинах, але не у разі травми під час ведення бойових дій (додаток 1 до Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 06.02.2001р. №36).
- Зверніть увагу!
- МСЕК встановлює причинний зв’язок інвалідності колишніх військовослужбовців із перебуванням на фронті або з виконанням ними інших обов’язків військової служби на підставі документів, виданих військово-лікувальними закладами, а також інших документів, що підтверджують факт отримання поранення (захворювання)
- Пільги інвалідам війни можуть визначатися одночасно кількома законами, зокрема законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності інвалідів», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про боротьбу з тероризмом».
- Якщо виникають колізії між законами або якщо одна й та сама пільга передбачена різними законами, особа може за власним бажанням обрати, положеннями якого з названих вище законів користуватися для отримання пільги. Окрім того, додаткові або підвищені пільги можуть бути передбачені актами місцевих органів влади.
- пільги на житлово-комунальні послуги;
- пільги на послуги зв'язку;
- пільги на ремонт житла;
- забезпечення житлом;
- відведення земельної ділянки;
- пільги на транспортні послуги;
- пільгове медичне обслуговування;
- забезпечення автомобілем та місцем на автостоянках;
- пільгове соціальне обслуговування.
- паспорт (оригінал і копія) заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги (дружина, чоловік, неповнолітні діти);
- свідоцтво про народження неповнолітніх дітей;
- оригінал і копія ідентифікаційного номера заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги;
- довідка з ЖЕО про склад сім’ї;
- оригінал і копія «Посвідчення інваліда війни», пенсійного посвідчення (за його наявності) чи іншого документа, на підставі якого надаються пільги.
- звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із пакетом документів. При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання;
- звернутися до постачальника/надавача відповідних послуг (міськенерго, міськгаз тощо) із заявою про оформлення пільги, пакетом документів, квитанціями (розрахунковими книжками) про сплату за послуги (електроенергія, газ, вода), показаннями лічильника та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності).
- проживання (за необхідності).
- копія паспорта;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- копія «Посвідчення інваліда війни»;
- копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО;
- копії свідоцтво про народження неповнолітніх дітей пільговика.
- звернутися до органу соціального захисту за місцем проживання для включення до реєстру пільговиків із пакетом документів. При собі мати оригінали зазначених документів. За необхідності отримати довідку-дозвіл про оформлення пільги за фактичним місцем проживання;
- звернутися до постачальника/надавача послуг зв’язку (вузол зв’язку тощо) із заявою про оформлення пільги, пакетом документів, квитанціями про сплату за послуги зв’язку та довідкою-дозволом про оформлення пільги за фактичним місцем проживання (за необхідності). При собі мати оригінали зазначених документів.
- копія «Посвідчення інваліда війни»;
- копія паспорта;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
- подати до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем постійного проживання і реєстрації письмову заяву за встановленою формою та пакет документів;
- орган виконавчої влади призначає комісію для обстеження будинку або квартири;
- не пізніше ніж у місячний строк після подання заяви комісія проводить обстеження, надає висновки;
- орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування приймає рішення про проведення безплатного капітального ремонту на підставі результатів обстеження комісією будинку або квартири – не пізніше ніж у місячний строк з дати подачі заяви.
- копія «Посвідчення інваліда війни»;
- копія паспорта;
- копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО.
- звернутися до місцевих органів влади (виконкомів сільських, селищних, міських рад) із заявою щодо взяття на квартирний облік, у якій зазначити інформацію про право першочергового одержання жилих приміщень;
- отримати рішення щодо взяття на квартирний облік, яке повинно бути винесене у місячний строк з дня подання особою всіх необхідних документів. Дочекатися своєї черги серед осіб, що мають право на позачергове отримання житла
(не більш як 2 роки з дня взяття на квартирний облік); - отримати ордер на жиле приміщення. Житло надається у безстрокове користування.
- копії паспортів усіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартоблік;
- копія свідоцтва про одруження або про розірвання шлюбу;
- копії свідоцтво про народження дітей;
- довідка ЖЕО про склад сім’ї; довідка з місця роботи (місце роботи, займана посада);
- копія «Посвідчення інваліда війни»;
- якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, мав чи має квартиру або будинок, що належить йому на праві приватної власності, – копія правовстановлюючого документа (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо);
- у разі проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, – довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність жилого приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам;
- у разі проживання за договором піднайму жилого приміщення – копія договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчена в ЖЕО;
- у разі невідповідності житла потребам інваліда – висновок МСЕК;
- у разі наявної тяжкої форми хронічного захворювання (згідно із затвердженим переліком) – оригінал медичного висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
- звернутися до уповноваженого органу (згідно з приналежністю обраної ділянки). Уповноважений орган (до якого подано клопотання) приймає у місячний строк рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- у разі відмови – оскаржити у суді рішення і отримати дозвіл;
- розробляється проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки – на замовлення інваліда війни суб’єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
- у строк до 10 днів проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом Держземагентства України; у разі розташування земельної ділянки в межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, – також із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування й архітектури; якщо місто не входить до території певного району – із виконавчим органом міської ради у сфері містобудування й архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, – із структурним підрозділом обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури;
- протягом 14 днів необхідно зареєструвати та внести дані про земельну ділянку в систему Державного земельного кадастру в територіальному відділі/управлінні Держземагентства України за місцем розташування земельної ділянки, про що надається витяг з Кадастру;
- у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) відповідний уповноважений орган приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність;
- також необхідно здійснити державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
- клопотання в довільній формі, у якому слід зазначити цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри;
- графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
- погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб);
- копія «Посвідчення інваліда війни»;
- копія паспорта;
- копія ІНН.
- безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда I групи;
- інвалідам I і II груп надається право безплатного проїзду один раз на рік (туди й назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інвалідів I групи (не більше одного супроводжуючого), – 50% знижка вартості проїзду один раз на рік (туди й назад) зазначеними видами транспорту;
- інвалідам III групи надається право безплатного проїзду один раз на два роки (туди й назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди й назад) зазначеними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою вартості проїзду;
- інвалідам війни й особам, які супроводжують у поїздках інвалідів І групи
(не більше одного супроводжуючого), надається право користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з
50-відсотковою знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок.
- інвалідам війни, учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – органи праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
- Важливо!
- Листи талонів на пільговий проїзд видаються при пред’явленні пільгового посвідчення особи та поверненні раніше отриманого бланку талонів. Талони і квитки без посвідчення про право на пільги недійсні.
- Талони можуть бути використані для проїзду тільки протягом зазначеного в них року. У разі втрати талони і квитки не поновлюються. Квиток, виданий за пільговими талонами, заміні або передачі іншим особам не підлягає.
- безкоштовне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
- першочергове безкоштовне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
- безкоштовне забезпечення іншими протезами і протезно-ортопедичними виробами;
- безкоштовне забезпечення іншими протезами і протезно-ортопедичними виробами незалежно від встановлення інвалідності;
- безкоштовне позачергове щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням із компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад;
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
- першочергове обслуговування в амбулаторно-поліклінічних закладах та першочергова госпіталізація.
- нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними й іншими засобами реабілітації;
- ознайомлять із каталогами технічних та інших засобів реабілітації;
- ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безплатне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
- видадуть направлення на забезпечення необхідними технічними й іншими засобами реабілітації.
- заява (за формою, встановленою Міністерством соціальної політики України);
- паспорт (копія та оригінал);
- ідентифікаційний номер (копія та оригінал);
- висновок МСЕК про встановлення інвалідності;
- індивідуальна програма реабілітації, оформлена МСЕК;
- довідка з місця роботи, служби або навчання інваліда (для осіб, які працюють, служать, навчаються);
- посвідчення, яке підтверджує право на пільги (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони).
- для того, щоб інвалід війни був узятий на облік для отримання автомобіля, він повинен подати до районного управління соціального захисту за місцем реєстрації необхідні документи;
- після реєстрації заяви районним управлінням соціального захисту в день звернення видається, а у разі надходження заяви поштою у 3-денний строк інваліду надсилається направлення до лікувально-профілактичного закладу для проходження медичного огляду та направлення на МСЕК;
- взяття на облік інваліда здійснюється головним управлінням соціального захисту, з дати огляду обласного МСЕК (ЦМСЕК), яка видала інваліду висновок про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем;
- інваліди, які мають право на забезпечення автомобілями незалежно від наявності медичних показань, беруться на облік із дати подання заяви разом із документами.
-
заява (за формою, затвердженою Мінсоцполітики);
-
копія паспорта;
-
копія ідентифікаційного номера інваліда та члена сім’ї, якому передається право керування автомобілем;
-
копія довідки МСЕК про групу та причину інвалідності;
-
довідка про реєстрацію місця проживання інваліда та члена сім’ї, якому передається право керування автомобілем;
-
посвідчення інваліда війни;
-
копія посвідчення водія інваліда війни або члена сім’ї, якому передається право керування автомобілем (якщо на момент взяття на облік в інваліда або члена сім’ї немає посвідчення водія, вони до отримання автомобіля повинні його одержати);
-
для недієздатних інвалідів – копія рішення суду про визнання інваліда недієздатним та копію рішення (розпорядження) про встановлення над ним опіки.
09.12.2016
Індекс цін виробників промислової продукції по Україні у листопаді 2016 р. становив 102,2% , з початку року – 131,5%.
08.12.2016
Індекс споживчих цін (індекс інфляції) по Україні у листопаді 2016 р. становив 101,8%, з початку року – 111,4%.