Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech
Повідомлення 2017
Контрастна версія
Звичайна версія

Повідомлення для користувачів статистичної інформації
про результати їх анкетного опитування

1. Стислий опис результатів проведення анкетного опитування

Анкетне опитування проводилось з 01 по 30 листопада 2017 року.

Тема опитування:"Рівень задоволення інформаційних потреб користувачів статистичною інформацією по містах та районах Харківської області, що наведена у публікаціях та інших матеріалах Головного управління статистики у Харківській області ".

Мета опитування: вивчення ступеня відповідності потребам користувачів статистичної  інформації щодо статистичних даних  по містах та районах Харківської області, представлених у публікаціях та в інформаційно-аналітичних матеріалах Головного управління статистики у Харківській області (надалі ГУС).

Основні публікації:щорічник "Міста та райони Харківської області", а також розміщені на офіційному веб-сайті ГУС статистичні бюлетені "Соціально-економічне становище міст та районів області","Демографічні дані по Харківській області".

Анкета вміщувала запитання про використання користувачами у своїй діяльності статистичної інформації щодо показників  по містах та районах області, зокрема статистичних даних, наведениху збірниках, бюлетенях, експрес-випусках за різними галузями статистики,  задоволення потреб користувачів структурою веб-сайту, інформативністю та термінами надання відповідей на запити.

Участь відокремлених підрозділів ГУС: розповсюдження анкет серед користувачів статистичної інформації.

Було одержано 54 заповнених анкет.

1.1.Відомості щодо користувачів, які взяли учать в опитуванні:

за статтю: жінки – 63% та чоловіки – 37%;

за віком:

від 18 до 35 років – 31%;

від 36-60 років – 67%;

61 рік і старше – 2%

за освітою:

спеціальна середня – 11%;

вища – 87%;

вища з вченим ступенем – 2%

за сферою діяльності:

державна влада/ місцеве самоврядування –39%;

бізнес (виробнича діяльність і нефінансові послуги) та фінансова діяльність (у т.ч. банківська), страхування – 42%;

наукова діяльність, освіта – 5%;

засоби масової інформації – 2%;

громадські організації – 2%.

1.2.Основні висновки за результатами опитування:

80% опитаних зазначили, що до використання статистичної інформації  по містах та районах області їх мотивує професійна діяльність, 20% – інтерес як мешканця міста/району, 9% – навчання, 2%– громадська діяльність. При цьому 11% опитаних назвали одразу дві причини;

59% опитаних повідомили, що статистичну інформацію з тематики опитування  використовують періодично, 26% – постійно;

44% опитаних вважають ГУС основним джерелом статистичної інформації по містах та районах області;

найбільше  цікавить інформація по таких галузях статистики: сільське господарство (77% опитаних), ринок праці (54%), населення міграція (41%), діяльність підприємств (32%);

87% опитаних зазначили, що наявність рубрики "Міста та райони" на веб-сайті ГУС допомагає у пошуку необхідної інформації;

65% користувачів отримували необхідну та/або цікаву інформацію з експрес-випусків ГУС, 67% – з бюлетенів "Соціально-економічне становище міст та районів області", 56% – з доповідей "Про соціально-економічне становище міст та районів Харківської області", 44%– з повідомлень для  ЗМІ  "Соціально-економічне становище районів  та міст області";

63% користувачів зацікавили рубика веб-сайту  ГУС "Події місяця", 41%– "Інфографіка";

63% опитуваних користуються щорічником "Міста та райони Харківської області", 43% – планує користуватися ним в подальшому;

46% опитуваних користуються статистичними бюлетенями "Демографічні дані по Харківській області";

59% опитуваних користується статистичними бюлетенями і збірником зі статистики сільського господарства;

59% опитуваних зазначили, що наповнення веб-сайту ГУС показниками по містах та районах покращилось;

від 22% до 30% користувачів вважають, що поліпшилось наповнення показниками по містах та районах статистичних збірників,  щорічника, бюлетенів, експрес-випусків;

переважна більшість (78%) з опитуваних, яким доводилося звертатися за додатковою інформацією безпосередньо до Головного управління статистики у Харківській області, задоволені інформативністю та термінами надання відповіді, решта – частково.

61% опитаних висловилися за загальну оцінку інформаційному забезпеченню, що надає ГУС, "добре", 32% – "відмінно", 7% –"задовільно". 

2. Заходи, які передбачається здійснити за результатами опитування для поліпшення якості статистичної інформації.

Результати цього анкетного опитування будуть використані для планування робіт на 2018 р. та актуалізації змісту статистичних продуктів.

3. Пропозиції та зауваження користувачів, які не можуть бути враховані, з обґрунтуванням їх відхилення.

3.1. Пропозиція. Скоротити терміни оприлюднення статистичної інформації.

Коментар. Відповідно до Закону України "Про державну статистику" органи державної статистики здійснюють розробку статистичної інформації згідно з переліком робіт, періодичністю, у розрізі та в терміни, що передбачені Планом державних статистичних спостережень на відповідний рік, який затверджується Кабінетом Міністрів України, або окремим рішенням Кабінету Міністрів України, Технологічною програмою державних статистичних спостережень, іншими планами, графіками, затвердженими Держстатом.

 

3.2.Пропозиція. Надавати інформацію в розрізі підприємств.

Коментар. Згідно зі статтею 21 Закону України "Про державну статистику" первинні дані, отриманні органами державної статистики від респондентів під час проведення статистичних спостережень, є конфіденційною інформацією, яка охороняється Законом і використовується виключно для статистичних цілей у зведеному знеособленому вигляді. Поширення статистичної інформації, на підставі якої можна визначити конфіденційну статистичну інформацію щодо конкретного респондента, забороняється.

 

3.3.Пропозиція. Надавати установам і організаціям пріоритет в отримані інформації.

Коментар. Згідно з Політикою поширення статистичної інформації органами державної статистики,  затвердженою Наказом Державної служби статистики України від 24.11.2015 № 339 (розробленою відповідно до законів України "Про державну статистику", "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", Положення про Державну службу статистики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 р. № 481, Принципів діяльності органів державної статистики, затверджених наказом Держкомстату України від 14 червня 2010 р. № 216, Концепції забезпечення статистичної конфіденційності, затвердженої наказом Держстату від 28 липня 2015 р. № 180, Етичного кодексу працівників органів державної статистики,затвердженого наказом Держстату від 18 червня 2013 р. № 183, та з урахуванням основних вимог Фундаментальних принципів офіційної статистики ООН, Кодексу норм європейської статистики, інших стандартів Європейського Союзу, Організації Об'єднаних Націй і Міжнародного валютного фонду та кращої зарубіжної практики), усі користувачі мають рівний і одночасний доступ до статистичної інформації.

Щиро дякуємо всім користувачам, які взяли участь в опитуванні!



Добре
Закрити
Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech