Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech
Профспілкова діяльність
Контрастна версія
Звичайна версія

 

Діяльність Первинної профспілкової організації

Головного управління статистики у Харківській області

у 2018 році

 

     Первинна профспілкова організація Головного управління статистики у Харківській області входить до складу Харківської обласної профспілкової організації Профспілки працівників державних установ України  як членська організація.
     Первинна профспілкова організація станом на 1 січня 2019 року об’єднує 96 членів профспілки, що становить чверть від загальної кількості працюючих. Серед членів профспілки жінки складають 94%, а молодь у віці до 35 років включно – 35,4%. Порівняно з 1 січня 2018 року чисельність членів профспілки зменшилась на 2%.
     Профспілковий комітет ППО проводить роботу згідно статутних вимог, здійснює представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.
    Соціальний діалог є одним із найефективніших способів досягнення згоди сторін соціально-трудових відносин з багатьох виробничих та соціальних питань, які неминуче виникають в процесі праці. Ключовим механізмом реалізації домовленостей сторін соціального партнерства є територіальна та галузева угоди, колективні договори на підприємствах, в установах та організаціях. Колективно-договірне регулювання трудових відносин є виключно правовою основою соціального партнерства і головним інструментом захисту прав та інтересів працівників. Основною метою колективних договорів залишається регулювання соціально-трудових відносин; підвищення рівня гарантій для працівників, відповідно до визначених трудовим законодавством.
     У березні 2018 року проведено конференцію трудового колективу Головного управління статистики у Харківській області, на якій обговорено і затверджено акт виконання норм та положень колективного договору у 2017 році.
     В установі діє колективний договір, згідно якого під контролем профкому знаходяться питання трудового розпорядку, нарахування та виплати заробітної плати, за погодженням з профспілкою надаються додаткові відпустки, можливість перенесення часу початку, закінчення роботи і перерви. Колективний договір також включає зобов’язання сторін на створення умов для підвищення ефективності роботи установи, реалізації на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників.
     Згідно з наказом начальника Головного управління статистики у Харківській області № 16 від 20.02.2019 утворено робочу комісію для ведення переговорів і підготовки проекту Колективного договору на 2019-2024 роки у Головному управлінні статистики у Харківській області.
     Керівництвом ГУС та профспілковим комітетом здійснюються заходи щодо недопущення руйнації колективно-договірного регулювання трудових відносин, визнається колективний договір як акт стабілізуючого характеру, що спрямований на цивілізоване врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин, необхідність укладення якого не викликає сумніву.
     Протягом 2018 року було проведено 10 засідань профспілкового комітету.
     На засіданнях розглядались такі основні питання:
- проведення культурно-масових заходів, придбання дитячих подарунків для першокласників та до Нового року;
- виплати членам профспілки до ювілейних дат;
- надання відшкодування оплати лікування, придбання ліків членам ППО.
     Під контролем профкому знаходяться питання зайнятості працівників установи. За погодженням з профкомом розробляються та впроваджуються конкретні можливі заходи по забезпеченню зайнятості працівників.
     Профкомом проводиться робота з покращення умов праці членів профспілки, культурно-масова робота, організовуються вітання ювілярів та до державних свят.
     Профспілковим комітетом разом з адміністрацією ГУС приділяється значна увага покращенню умов праці наших працівників.
     Профкомом також постійно проводиться культурно-масові заходи (навчальні семінари з екскурсією в культурно-історичні центри, творчі зустрічі з акторами провідних театрів Харкова).
     На проведення двох навчальних семінарів витрачено 29,8 тис. грн., або чверть усіх витрат, крім того проведено 15 творчих зустрічей з акторами різних театрів, на які витрачено 23,5 тис. гривень, що на рівні попереднього року і становить 20,7% усіх витрат.
     У 2018 році, згідно заяв членів профспілки, було відшкодовано витрати на суму 2,5 тис. гривень або 2% витрат. Слід зазначити, що жодному члену профспілки не було відмовлено у наданні допомоги.
     На придбання подарунків до святкових дат (8 березня, першокласникам, 14 жовтня, до Нового року) витрачено 44,5 тис. грн. або 39,2%.
    Профспілкова організація ГУС у Харківській області і надалі буде продовжувати роботу щодо покращення стилю, форм і методів роботи, посилення їх ролі у житті колективу, зосереджувати свої зусилля на поліпшення організаційної роботи задля основного свого завдання – захисту законних прав і інтересів членів профспілки.
     У профспілці триває робота щодо розробки мотиваційного пакету соціального захисту для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Результати будуть презентовані у ІV кварталі 2019 року.  
    21.05.2018  у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто звернення Професійної спілки працівників державних установ України щодо пенсійного забезпечення, зокрема законодавчого врегулювання питання відновлення перерахунку пенсій державним службовцям, які вийшли на заслужений відпочинок до 1 травня 2016 року. Про це йдеться у листі Комітету на адресу Профспілки.
    За пропозицією Комітету законопроект за реєстр. № 7406 (щодо перерахунку пенсій науковим працівникам, журналістам, працівникам органів місцевого самоврядування та іншим), поданого народним депутатом України Міщенком С. Г., включено до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
    Головним Комітетом Верховної Ради України з опрацювання законопроекту за реєстр. № 8262 визначено Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
    Раніше повідомлялося, що Профспілка підтримала народних депутатів України Сергія Капліна, Сергія Міщенка та Юрія Одарченка, які зареєстрували в Конституційному Суді України подання щодо неконституційності неперерахунку пенсій державним службовцям, які вийшли на заслужений відпочинок до 2016 року.
    22.11.2018 на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного  будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на якому розглядався проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу».
    Серед учасників заходу були народні депутати – члени Комітету, представники Міністерства соціальної політики, Пенсійного фонду, СПО всеукраїнських профспілок, Федерації роботодавців України інших громадських організацій.
    З питання розгляду Законопроекту доповідала голова підкомітету – Шкрум А.І.
    В ході засідання було надано слово Голові Профспілки Юрію Піжуку.
    У виступі він зазначив, що після набрання чинності з 01.05.2016 Закону України «Про державну службу», склалася ситуація несправедливого та дискримінаційного відношення до тих державних службовців, яким пенсія була призначена за нормами статті 37 Закону України «Про державну службу» 1993 року. Зазначену ситуацію може змінити тільки шляхом внесення змін до чинного законодавства, і це може бути Законопроект народного депутата В.Литвина.
    У підтримку до законопроекту виступили також представники Національного агентства України з питань державної служби Пенсійного фонду України.
    Незважаючи на позицію Профспілки та представників НАДС та Пенсійного фонду законопроект не знайшов підтримки серед членів Комітету та за результатами обговорення було прийнято рішення, щодо підтримки пропозиції народного депутата А.Шкрум про відправлення законопроекту на доопрацювання.
Натисніть, щоб прослухати текст! Powered By GSpeech